Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
23 червня 2011 року Конституційний суд України визнав конституційним право Президента ліквідовувати суди.
Зокрема, Конституційний суд України визнав конституційними положення Закону України «Про судоустрій і статус суддів», відповідно до яких Президенту було надано право не тільки створювати, а й ліквідувати суди загальної юрисдикції.
Згідно з рішенням, право Президента ліквідувати суди є невід'ємною частиною його конституційного права створювати їх.
Крім цього, суд визнав конституційними ряд інших положень зазначеного закону, а також положень закону про Вищу раду юстиції, конституційність яких оскаржувалися в суді в поданні 54 депутатів Верховної Ради України.
Зокрема, суд визнав конституційним закріплений в цих положеннях порядок, за яким, якщо при голосуванні за призначення на посаду судді безстроково не набирається конституційна більшість голосів депутатів, то парламент має голосувати з цього питання повторно.
Також суд визнав конституційним надання Державній судовій адміністрації України права визначати кількість суддів у судах, право Президента переводити суддів з одного суду до іншого, а також право Вищої ради юстиції розглядати скарги на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо визначення результатів кваліфікаційних іспитів на посаду судді, а також відмови рекомендувати того чи іншого кандидата на призначення його суддею.
При цьому суд припинив конституційне провадження в частині оцінки конституційності права Вищої ради юстиції призначати суддів на адміністративні посади у зв'язку з невідповідністю конституційного подання в цій частині положень Конституції України і регламенту Конституційного суду України.
Зокрема, у поданні не містилося правове обґрунтування неконституційності зазначених положень, що є обов'язковим, згідно з чинним законодавством.
За матеріалами ІА "Українські новини"