Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Голова ДСА України взяв участь у засіданні круглого столу Верховного Суду України

22 вересня 2011, 17:08


22 вересня 2011 року Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк взяв участь у засіданні круглого столу на тему: «Роль верховного суду в захисті прав людини на національному рівні», котрий відбувся у Верховному Суді України в рамках головування України в Комітеті Міністрів Ради Європи.

Захід організовано Верховним Судом України у співпраці з Радою Європи, Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва, Агентством Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID).

Виступаючи перед учасниками круглого столу, генеральний директор Генерального директорату з прав людини та правових питань Ради Європи Філіп Буайе зазначив, що Європейський Союз стурбований тим фактором, що в Європейському суді з прав людини знаходиться близько 160 тис. справ щодо держави України, багато з яких мають повторний характер. «Ми закликаємо керівництво країни і Верховного Суду України до законодавчого забезпечення застосування місцевими національними судами України практики Європейського суду з прав людини. І саме ВСУ повинен внести величезний внесок в це », - додав Філіп Буайе.

 Голова Асоціації голів верховних судів Європейського Союзу, голова Верховного суду Австрійської Республіки Ірмгард Грісс, в свою чергу, підтримала позицію пана Буайе і додала, що захистом прав людини повинен займатися не тільки Європейський суд з прав людини, а і всі суди і судді, коментуючи це тим, що: «Важливу роль при формуванні судової системи має питання добору кадрів. Судді - люди, які здатні відчувати, а також вміють ставити себе на місце іншої людини».

Європейський Союз має намір виділити 10 мільйонів євро Україні на вдосконалення судової системи, -  сказав Голова Представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра. «ЄС прийняв новий проект «Посилення судового сектору і підтримка системи ефективних реформ» вартістю 10 мільйонів євро», - сказав він. За його словами, ця програма розрахована на 4 роки, однак ЄС чекає підтвердження і висловлення зацікавленості з боку Міністерства юстиції щодо цього проекту.

Жозе Мануель Пінту Тейшейра також зазначив, що ефективні судові реформи є необхідною умовою в демократичній країні. Судова реформа в Україні відіграватиме важливу роль у застосуванні угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, - відзначив доповідач. Він підкреслив, що вже зараз ці реформи стоять на порядку денному переговорів щодо отримання асоційованого членства. «Саме подальші реформи системи судочинства повинні забезпечити вищий рівень незалежної, прозорої та професійної судової системи», - додав Голова Представництва ЄС.

Також учасниками круглого столу були представники Ради Європи, верховних судів держав - членів Ради Європи, дипломатичних представництв, акредитованих в Україні, органів державної влади України, науковці та правозахисники.